10-minútové upratovanie? Poradíme, ako na to

Netrávte celý deň čistením a upratovatím. Máme pre vás skvelé tipy, ako stačí len 10 minút na upratovanie, ak to budete robiť správne. Ako prvé, nastavte si časovač na 10 minút, stačí napríklad na mobilnom telefóne. Takto budete mať dôvod, robiť to poriadne, aby ste to mali rýchlo hotové, kým sa spustí alarm časovača, že čas skončil. Tak a ideme na to!

10-minútové upratovanie? Poradíme, ako na to
10-minútové upratovanie? Poradíme, ako na to

Umývačku riadu nezapínajte zbytočne poloprázdnu. Keď nie je úplne plná, naplňte umývačku riadu aj inými vecami, ako sú horáky zo sporáka, vázy a svietniky. Ak chcete zachovať kúpeľňové zrkadlá proti zahmleniu, vyčistite ich poriadne s mydlom a nechajte ich uschnúť. Bude to chvíľu trvať, kým vyschne mydlo dovnútra, ale to by malo brániť zahmleniu po dobu až dvoch týždňov. Nečistite prach z plyšových zvieratiek po jednom. Množstvo času vám ušetrí, ak ich dáte do sušičky na prádlo na jemný cyklus, môžete do nej dať aj ďalšie veci od prachu. Takto veci rýchlo vyčistíte od prachu všetky naraz. Teraz keď je polovica vecí v umývačke riadu a druhá polovica v sušičke na prádlo, môžete rýchlo pozmývať, povysávať a utrieť prach na prázdnych policiach. Na koniec už len všetko vrátite na svoje miesto a máte hotovo.

Možno vám pri prvých upratovaniach alarm na 10 minút zazvoní o niečo skôr, ako bude doupratované, no pamätajte, upratovať treba stále, takže to môžete za každým opakovať. Veľmi rýchlo sa dostanete pod 10 minút. Samozrejme záleží aj na tom, ako veľký dom či byt upratujete a či sú na blízku aj pomocníci.

Foto: ilustračné (flickr.com)