Aj krb vás môže liečiť, chcete vedieť ako?

Oheň je súčasťou našich domov už od nepamäti. V minulosti slúžil najmä ako ochrana, no aj funkcia tepla mala svoj účel. Aj dnes je súčasťou nášho interiéru takýto otvorený oheň, ktorý sa veľmi dobre udržuje v krbe. Okrem toho, že nám príjemne prehreje viaceré miestnosti, môže nám zlepšiť aj naše zdravie.

Aj krb vás môže liečiť, chcete vedieť ako
Aj krb vás môže liečiť, chcete vedieť ako? (Foto: PR)

Slnko v dome

Inštaláciou krbových kachlí vnášate do miestnosti prirodzené žiarenie, ktoré je niekedy ako účinná náhrada slnka. To znamená, že teplo a svetlo z tohto zariadenia pôsobí aj na naše telo. Postará sa o jeho lepšiu regeneráciu a popri tom podporuje normálnu a zdravú funkciu krvného obehu. Ak si k tomu pridáme správnu atmosféru, ktorú dokáže praskajúce drevo v krbe navodiť, niet viac pochýb o tom, že by sme si ho mali zaobstarať všetci.

Dokonca si ho môžete vybrať aj do paneláku. Špeciálne mobilné krby sú založené na systéme paliva, ktorým je tekutý lieh. K nemu nepotrebujete žiadny špeciálny komín, priestor pre veľkú stavbu a výber drahého paliva.

Nutná je stavba krbu pod dozorom

Pre milovníkov klasiky je tu ale stále možnosť stavby krbov na kľúč, s ktorou budete mať ako majiteľ domu minimálne starosti. O všetko sa postará odborník, ktorý presne vie, ktoré parametre musí umiestnenie tohto výhrevného telesa spĺňať.

Na správnom fungovaní krbu sa podieľa aj vztlak, ktorý je zaistený aj vďaka dobrému komínu. Ak chceme, aby v nás krb vyvolával romantické pocity, musíme predsa myslieť aj na bezpečnosť. Zaistiť je dôležité teda ťah komína, čo závisí aj od umiestnenia dymovodov v dome. Dnes je už aj komín tak dokonale prepracovaná stavba, ktorá musí spĺňať bezpečnostné normy a pravidlá.

Krb prináša ľuďom krásny pohľadový oheň a rýchlo dostupné teplo vďaka teplovzdušnému efektu. Pokiaľ ho ešte nemáte, mali by ste pred blížiacou sa zimou nad ním pouvažovať.

Zdroj: PR