Chystáte sa na rekonštrukciu kúpeľne? Pozrite si aktuálne trendy

Rekonštrukcia kúpeľne je poriadny zásah do domácnosti, dokonca ju môže aj na niekoľko týždňov ochromiť – chodíte sa sprchovať ku susedom, umývate si zuby v dreze a holíte sa či líčite pri zrkadle v predsieni. Aj preto často býva komplikovanejšie sa odhodlať k tomuto kroku, ako našetriť naň peniaze peniaze. Ale keď sa do toho pustíte, urobte to poriadne a štýlovo. Napríklad takto.

Chystáte sa na rekonštrukciu kúpeľne? Pozrite si aktuálne trendy
Pozrite si aktuálne trendy

Monochromatickosť a neutrálne farby
Jedným z hlavných trendov v kúpeľňovom dizajne sú neutrálne farby – sivá, biela a šedá. Bonusom je, ak sa budete držať monochromatickosti, teda budete mať kúpeľňu iba v jednej farbe. Ale krokom vedľa nie je ani kombinácia bielej so sivou, šedou či čiernou. V kurze sú hlavne veľkoformátové dlažby, prípadne pohľadový betón v kombinácii s otvorenými sprchovými kútmi. Ak máte obavy, že takto zariadená kúpeľňa bude vyzerať neosobne či chladne, nebojte sa, vďaka ďalším dvom trendom bude vyzerať minimalisticky, ale útulne.

Drevo a kov
Drevo je ďalším trendom, ktorý nesmie chýbať vo vašej kúpeľni. Práve ono dokáže opticky zohriať priestor a pridať na útulnosti v kombinácii s neutrálnymi farbami. Používa sa hlavne bambusové drevo, ktoré je odolné voči vlhkosti vďaka svojim prírodným éterickým olejom. Pokojne si ním môžete obložiť jednu celú stenu, dať rošt do sprchového kúta či kúpiť si drevený nábytok. Ďalším prvkom, ktorý by nemal chýbať vo vašej kúpeľni, je kov – mosadzné vodovodné batérie, medené akcenty či poháriky na zubnú kefku. Základom však je, aby bol kov teplej farby – mosadz, meď, prípadne zlato. Pri ich výbere myslite aj na čisté línie.

Rastliny dodajú kúpeľni atmosféru
Poslednou ingredienciou, ktorá chýba vo vašej kúpeľni, sú už len rastliny, ktoré umiestnite na váš drevený kúpeľový nábytok, parapet alebo ku umývadlu. Ak máte parapet, znamená to, že máte aj okno, a teda je vaša kúpeľňa svetlejšia, takže môžete siahnuť po palmách, ktoré zbožňujú vlhkosť a viac svetla. Ak máte tmavšiu kúpeľňu, môžete palmu nahradiť papraďou, ktorá je zvyknutá na vlhké a tmavšie prostredie. A ak si myslíte, že by vám ani jedna izbovka nevydržala, dajte si k umývadlu sukulent.

Text: PR, foto: ilustračné – zdroj flickr.com