Od inteligentných hodiniek po inteligentné domovy

Ako hrdo sme sa cítili, keď sme začali používať prvé mobily, digitálne hodinky s rôznymi funkciami, potom smartfóny, fitnes náramky, inteligentné hodinky… Doba pokročila, a tak nie je prekvapením, že inteligentnými sa stali už aj naše obydlia. Bola to len otázka času.

Od inteligentných hodiniek po inteligentné domovy
Od inteligentných hodiniek po inteligentné domovy (zdroj: komerčný článok)

Záruka inteligentných domácností

Všetci poznáme situácie, keď aj inak neomylná technika zlyhala. Takéto veci sa stávajú, ale len preto, aby sme sa z nich dokázali poučiť a následne napredovať. Neznamená to, že sa na techniku máme prestať spoliehať, veď aj ľuďom okolo seba pravidelne dávame druhú šancu. Pozrime sa však, ako naše životy ovplyvňujú inteligentné technológie priamo u nás doma. Nijako nezavadzajú, nemusíme kvôli nim riešiť stavebné úpravy či absolvovať technickú vysokú školu. Úplne nám postačí kvalitná riadiaca jednotka pripojená na Wi-Fi a jednotlivé spotrebiče, ktoré bude riadiť či kontrolovať. Takýchto riadiacich jednotiek pre zostavenie inteligentných domácností je na trhu množstvo, základom je ale nájsť takú, ktorá nám garantuje bezchybný chod spotrebičov a našu bezpečnosť. Využívaním služieb inteligentnej domácnosti získate pocit bezpečia, ktorý je v dnešnej dobe nevyhnutný, ale tiež komfort. Budete odbremenení od množstva činností, ktoré ste doteraz museli robiť vy osobne.

Keď domácnosť riadime prostredníctvom aplikácií

Inteligentná domácnosť je vlastne náš neviditeľný sluha, vieme, že je prítomná a stará sa o nás, ale príliš ju neevidujeme. Dá sa na ňu zvyknúť tak rýchlo, že nám pripadá normálne, ak sa nám ráno rolety samy vytiahnu a večer stiahnu, ak sa nám trávnik začne polievať bez nášho pričinenia, ak sa začne variť káva, len čo nám zazvoní budík. Takéto scény si vie každý z nás pre svoju inteligentnú domácnosť nastaviť v aplikácii svojho smartfónu, a riadiaca jednotka spraví všetko pre to, aby sa naše požiadavky do bodky splnili. Okrem toho si v aplikácii vieme skontrolovať činnosť jednotlivých spotrebičov, ich spotrebu, dokážeme na diaľku ovládať kúrenie, audio/videovrátnikov, vieme sledovať, čo sa deje u nás doma, keď tam práve nie sme, či dokonca dostávame upozornenia, keď u nás začne horieť, zaplaví nás alebo sa k nám prediera nepozvaný hosť. Žiť v inteligentnej domácnosti v dnešnej dobe teda nie je luxus, ale nutnosť.

Komerčný článok