Kožené sedačky nie sú len na okrasu: Pozrite sa na ich výhody!

Výber tej správnej sedacej súpravy do obývačky je dôležitý krok. Predsa len je to výrazný kúsok nábytku a skutočne dominantný prvok akejkoľvek miestnosti. Práve kožené sedačky dokážu na prvý pohľad zaujať a vytvoriť elegantný a príjemný domov. Dokonalý vzhľad však nie je jedinou ich výhodou.

kožené sedačky

Nadčasová koža vydrží dlho

Pri látkových sedačkách hrozí, že vami vybraný vzor môže o pár rokov vyjsť z módy. To sa pri nadčasovej a vždy modernej koži nemôže stať. Veď prvá kožená sedačka bola vyrobená v 17. storočí a odvtedy ešte z kurzu nevyšla. To sa vypláca aj z toho dôvodu, že kožené sedačky sa vyznačujú dlhou životnosťou. Samozrejme len vtedy, ak sa o ňu správne staráte. Keď siahnete po tom správnom modeli, môžete ju mať aj celý život.

Je síce pravdou, že kožené sedačky nie je možné vyrábať v toľkých prevedeniach či farbách ako tie látkové, no to by sa dalo považovať aj za výhodu. Vďaka tomu sedačka nebude vyzerať nekvalitne či umelo.

Kožené sedačky – nenáročné na údržbu

Aby sedačka slúžila naozaj tak, ako má, je potrebné sa o ňu aj náležite postarať. Aby kožená sedačka vo vašej obývacej izbe vyzerala stále ako nová, raz za rok ju ošetrite špeciálnym prípravkom určeným priamo na ošetrenie kožených sedačiek. Samozrejme, svoj čas jej venujte aj raz za čas pri zbavovaní sa prachu. Na to vám bude stačiť bavlnená handrička či prachovka.

Koža navyše nie je savý materiál, preto ak vyliatu tekutinu rýchlo utriete, nezostane po nej ani nenápadný fľak. Vďaka jej hladkému povrchu sa na nej nezachytávajú ani zvieracie chlpy, ani nevítané roztoče.

Cena za kvalitu

Kvalitné kožené sedačky si však vyžiadajú aj daň v podobe prázdnejšej peňaženky. No za kvalitu sa priplatiť oplatí. Známe heslo: „nie som taký bohatý, aby som kupoval lacné veci“ má v prípade kožených sedačiek skutočne význam.

Text a foto: PR