Kreatívna tvorba nemá hranice

Asi ste si neraz prelistovali časopis o modernom bývaní a vaše srdce zajasalo od radosti pri pohľade na najrozličnejšie dizajnérske kúsky z dielne mladých návrhárov. Lenže to bolo v časopise a nie u vás doma. Pohľad na vašu stenu je presným opakom toho, čo by ste si želali. V niektorých prípadoch stačí zapojiť fantáziu a namaľovať si vlastný obraz s využitím dostupných materiálov, techník a pomôcok.

Kreatívna tvorba nemá hranice
Kreatívna tvorba nemá hranice

Nádherná dekorácia pomocou jednoduchých šablón
Navštívte najbližšiu predajňu s tvorivým materiálom. Papiernictvo, kreatívne predajne a mnohé iné podobné prevádzky majú v ponuke niekoľko dobrých nápadov. Napríklad hotovú nálepku v konkrétnom vzore, ktorú si jednoducho aplikujete nalepením na vašu prázdnu stenu.

Ak vás tlačia financie a máte na starosti dôležitejšie veci, viete si niečo podobné namaľovať na stenu aj vy. Vytvorte si z tvrdého papiera jednotlivé vzory kvetov, listov a iných prvkov a ceruzkou ich tvar obkreslíte na stenu.
Dobrým nápadom je aj samolepiaca tapeta. Na zadnú stranu si nakreslite obľúbené prvky a vystrihnite ich, nakoniec neostáva už nič iné len to nalepiť na príslušnú stenu.

Kreatívne vyfarbovanie obrázkov pre nenáročných
Špeciálnou technikou maľovania, ktorá v súčasnej dobe zaznamenáva veľký rozmach je predtlačený vzor, ktorý si len jednoducho vymaľujete. Koniec koncov si z takéhoto diela môžete vytvoriť originálny prvok, na ktorý stačí dať už len vhodný rám na obraz. Aj mandalové obrázky sa dajú s touto technikou veľmi dobre vytvoriť. Potešiť môžete aj svoje deti s jednoduchšími vzormi a maľovať spolu s nimi. Je to aj jeden zo spôsobov, ako sa odreagovať od bežných domácich povinností a aspoň na chvíľu zabudnúť na pracovný svet a okolie, ktoré vás denne vyčerpáva z vašej energie. Stačí si len vybrať vhodnú predajňu a dobré pastelky so strúhadlom.

Text a foto: PR