Kupujete novú sedačku? Na toto si pri výbere dávajte pozor

Obývačka je miestnosť, v ktorej by v žiadnom prípade nemala chýbať sedačka. Nájsť ale tú najlepšiu sedačku nie je také ľahké, ako by ste si možno mysleli. Niekomu sa síce podarí prísť do prvého obchodu, vypýtať si sedačku, zaplatiť za ňu, ale za určitý čas sa opäť vrátiť do obchodu a bude požadovať reklamáciu. A prečo? Pretože sedačka sa po pár mesiacoch vysedela, vŕzga a pomaly, ale isto sa rozpadá. Investícia do akejkoľvek pohovky a sedacej súpravy nie je lacná záležitosť, preto si dajte záležať pri výbere a nekupujte hneď prvú, ktorá sa vám zapáči.

Kupujete novú sedačku? Na toto si pri výbere dávajte pozor
Kupujete novú sedačku? Na toto si pri výbere dávajte pozor

Cena niekedy nezodpovedá kvalite
Pri výbere novej sedačky zohráva dôležitú úlohu najmä cena sedačky. Cena vám však niekedy nenapovie, či je sedačka kvalitná, alebo nie je. Môže sa stať, že priestranná sedačka v tvare U môže byť výrazne lacnejšia ako klasická menšia sedacia súprava. Nepozerajte preto len na cenu a zvážte pri výbere novej sedačky aj ostatné faktory ako je veľkosť a kvalita. Zároveň však majte stanovený rozpočet, ktorého sa držte. Je rozdiel kupovať kvalitnú sedačku za 600 eur a kvalitnú sedačku za 1200 eur.

Premerajte si miestnosť, kde plánujete umiestniť sedačku
Pri kúpe novej sedačky zohľadnite aj jej veľkosť. Môže sa vám páčiť rohová sedačka na predajni, ktorú ste prednedávnom navštívili. Čo ale, keď vám nevyhovuje veľkosť? Ešte predtým, ako pôjdete pozerať novú sedačku do obývačky, dôkladne si premerajte priestory a až podľa rozmerov obývačky vyberajte konkrétny druh sedačky.

Vyberajte podľa materiálu
Pri výbere si všímajte okrem ceny, kvality a rozmeru sedačky aj materiál. Kožené sedačky sú síce menej náročné na údržbu, neponúkajú ale až také veľké farebné spektrum ako je tomu u látkových sedačiek. Látkové sedačky sú lacnejšie ako tie kožené. Ich údržba je však podstatne náročnejšia.

Text: PR, foto: sedackynamieru.sk