Najideálnejší povrch pre každý interiér

Váš domov je kráľovstvo, ktoré si prispôsobujete vlastným podmienkam. Základom je, aby ste sa cítili pohodlne, mohli si užiť poriadnu dávku luxusu a estetiky a pritom sa neobmedzovali v žiadnej činnosti. Presne takéto veci spĺňa kvalitný obklad konkrétneho povrchu. Nech je to podlaha, stena a možno aj strop, luxusný kameň vnesie do vášho interiéru kus prírody a maximálnu dávku pozitívnej energie. Predstavíme vám materiál, ktorý splní všetky spomínané a dôležité funkcie.

Najideálnejší povrch pre každý interiér
Najideálnejší povrch pre každý interiér

Prírodný obklad
Pokiaľ túžite po niečom výnimočnom, alebo dávate prednosť klasike, nevšedný prírodný kameň je ideálna voľba. Presvedčia vás o tom viaceré vlastnosti a celkový vzhľad. Aplikujte si ho vo vašom dome a oceníte tieto vlastnosti:

  • travertín je produkt prírody
  • jeho vzhľad je nadčasový
  • pomer ceny a kvality je na vysokej úrovni
  • odoláva nepriaznivým podmienkam
  • vyžaduje si minimálnu údržbu

Pokiaľ vás nepresvedčil tento krátky zoznam, prečítajte si nasledovné riadky.

Obľúbený materiál architektov a dizajnérov
Využitie travertínu je všestranné a zo spomínaných výhod sa niet čomu ani čudovať. Najčastejšie sa používa ako celoplošná dlažba, ktorá môže byť v interiéri, ale ani exteriér nie je ochudobnený o jeho vlastnosti. Veľmi dobre znáša okolité podmienky, vodu, vlhkosť a prípadné mechanické poškodenie. Jeho údržba je minimálna, čo sa vo veľkom oceňuje v administratívnych budovách, ktoré sú náročné na veľkosť plochy. Každý jeden kus je originálny, pretože je z prírody, ktorá nemá duplicitný charakter.

Výhodou tohto materiálu je samozrejme aj jeho životnosť. Vydrží vám niekoľko desiatok rokov a pri dobrej starostlivosti zaznamená viaceré generácie. Odolnosť proti vode, parám a vlhkosti ho predurčuje na všestranné použitie aj do kuchynských priestorov. Ak sa k tomu pridá nádherne lesklý povrch a ojedinelá štruktúra o pocit luxusu nebude naozaj núdza. Vyskúšajte si jeho výhody a spokojnosť bude naozaj na mieste.

Text a foto: PR