Návod na konferenčný stolík z dreva paliet

Nábytok z paliet je čoraz obľúbenejší a to už do domácnosti, záhrady, na chatu alebo chalupu. Je to kreatívna záležitosť, na ktorú často neportebujete veľké financie a originálne kúsky si s trochou šikovnosti a minimom náradia vytvoríte aj doma. V tomto článku máme pre vás ďalší rýchlý návod, ako na to. Tentokrát sa jedná o konferenčný stolík, na jeho výrobu stačilo recyklované drevo zo starých či nepotrebných paliet, náradie a vaše zručnosti.

Návod na konferenčný stolík z dreva paliet
Konferenčný stolík z recyklovaného dreva paliet

Vo videu nižšie je krok za krokom návod na proces vyhotovenia konferenčného stolíka z recyklovaného dreva paliet. Konečný konferenčný stolík má vzhľad akoby rybých kostí. Na výrobu bolo použité rôzne elektrické náradie, ako je kotúčová píla, posuvná uhlová píla, skladacia píla, stroje na odsávanie prachu, stlačeným vzduchom poháňaná nastreľovacia pištoľ, rôzne brúsky a ďalšie náradie. Ak toto náradie nemáte doma, mozňo pomôže niekto zo známych alebo si materiál nechajte upraviť v stolárskej dielni. Hotový obrúsený výrobok bol na koniec natretý dánskym olejom na drevo.

VIDEO: Návod na konferenčný stolík z dreva paliet

Dúfame, že sme vás motivovali a inšpirovali k stavbe možno vášho prvého kúsku nábytku z paliet. Ak hľadáte ďalšie inšpirácie a návody na nábytok z paliet, pozrite sa. Pravidelne publikujeme zaujímavé návody na kúsky, ktoré si môžete zhotoviť svojpomocne u vás doma.

Zdroj a foto: YouTube