Overené spôsoby na rýchle a efektívne upratovanie

Či už je to utieranie prachu, zmývanie podlahy alebo vysávanie, robto to tak, aby ste ušetrili čo najviac času a upratali toho čo najviac a najlepšie. Napríklad pri vysávaní choďte rovno a vysávajte po rovných líniách. Pre lepšiu predstavu poslúži kosenie trávnika v pásoch. Daný spôsob zaručí čistejšiu podlahu a menšiu pravdepodobnosť usádzania prachu v kútoch.

Overené spôsoby na rýchle a efektívne upratovanie
Overené spôsoby na rýchle a efektívne upratovanie (Zdroj: Unsplash.com)

Tajomstvo rýchleho upratovania

Ak chcete udržať čistotu a poriadok vášho domova čo najdlhšie, je potrebné starať sa o to, aby ste doma upratovali minimálne raz alebo dvakrát do týždňa. Je to jednoduché – čím častejšie budete upratovať, tým menej času vám upratovanie zaberie. Pozor však na prehnané puntičkárstvo pri upratovaní a chorobné upratovanie, ktoré hraničí so psychickou poruchou osobnosti. Všetko s mierou.

Overené čistiace prostriedky

Ak sa nenájdete iné riešenie a nečistoty na kuchynskom sporáku pretrvávajú, obráťte sa na osvedčené čistiace prostriedky na nečistoty, ktoré poznáte z reklamy. Ich cena je síce často vyššia, ako pri bežných prostriedkoch, ale účel svätí prostriedky. Na trhu sú dostupné rôzne a sú na takmer všetky povrchy od dreva až po nehrdzavejúcu oceľ.