Radiátor nehreje celý? Toto sú možné príčiny

Aj keď je leto, netreba zabúdať predpripraviť radiátory na nadchádzajúcu zimu a skontrolovať, či dobre hrejú. Často sa vám môže stať, že vám nehreje celý radiátor, ale iba časť. Čo to spôsobuje a ako radiátor opraviť? Prečítajte si tento článok a dozviete sa viac.

Radiátor nehreje celý? Toto sú možné príčiny
Radiátor nehreje celý? Toto sú možné príčiny (Foto: unsplash.com)

Ak váš radiátor nehreje celý, ale hreje napríklad len vo svojej hornej časti, problém je väčšinou v tom, že ho treba odvzdušniť. To znamená, že problémom sú vzduchové bubliny, ktoré sa nazhromaždili vo vykurovacom telese a zabraňujú plynulej cirkulácií vody. Podľa toho kde sa miesto nazhromaždenia vzduchu nachádza, vám ohrieva iba určitú časť radiátora.

Existuje rýchle riešenie

Pomôcť môže elektrický či olejový radiátor. Je to rýchle riešenie, pretože hoci pri kúpe cez internet ho máte doma už v priebehu 1 či 2 dní. Nákupná poradňa na svojich známych stránkach https://www.nakupnaporadna.sk/ odporúča autorizovaných predajcov a overené obchody. To je záruka kvality a dobrého nákupu.

Jednoduchým riešením je radiátor odvzdušniť a to tak, že otvoríte regulačný ventil, uvoľníte prívod vody a tak vám do nádoby vytečie voda. Neznamená to však, že musíte celú vodu z radiátora vypustiť, no sledovať, kedy z neho vyfučí vzduch. Následne treba vypustenú vodu doplniť a môžete po uzatvorení ventilov kúriť. To, že vám radiátor nehreje môže byť spôsobené aj problémom s obehovým čerpadlom alebo nedostatkom vody vo vykurovacom systéme.