Radiátor nehreje celý? Toto sú možné príčiny

Aj keď je leto, netreba zabúdať predpripraviť radiátory na nadchádzajúcu zimu a skontrolovať, či dobre hrejú. Často sa vám môže stať, že vám nehreje celý radiátor, ale iba časť. Čo to spôsobuje a ako radiátor opraviť? Prečítajte si tento článok a dozviete sa viac.

Radiátor nehreje celý? Toto sú možné príčiny
Radiátor nehreje celý? Toto sú možné príčiny (Foto: unsplash.com)

Ak váš radiátor nehreje celý, ale hreje napríklad len vo svojej hornej časti, problém je väčšinou v tom, že ho treba odvzdušniť. To znamená, že problémom sú vzduchové bubliny, ktoré sa nazhromaždili vo vykurovacom telese a zabraňujú plynulej cirkulácií vody. Podľa toho kde sa miesto nazhromaždenia vzduchu nachádza, vám ohrieva iba určitú časť radiátora.

Jednoduchým riešením je radiátor odvzdušniť a to tak, že otvoríte regulačný ventil, uvoľníte prívod vody a tak vám do nádoby vytečie voda. Neznamená to však, že musíte celú vodu z radiátora vypustiť, no sledovať, kedy z neho vyfučí vzduch. Následne treba vypustenú vodu doplniť a môžete po uzatvorení ventilov kúriť. To, že vám radiátor nehreje môže byť spôsobené aj problémom s obehovým čerpadlom alebo nedostatkom vody vo vykurovacom systéme.