Umývačka riadu zaberie miesto, no ušetrí čas a peniaze

Premýšľate nad kúpou umývačky riadu, no neviete, či sa naozaj oplatí do nej investovať toľko peňazí a preorganizovať kvôli nej kuchyňu? My vám poradíme a ukážeme, aké plusy a mínusy má umývačka riadu a či sa do nej naozaj oplatí investovať.

Umývačka riadu zaberie miesto, no ušetrí čas a peniaze (Foto: unsplash.com)

Výhody umývačky riadu

Umývačka riadu má naozaj veľa výhod, preto je medzi ľuďmi tak obľúbená. Samozrejme, u každého majú jednotlivé faktory rôznu váhu. Prvou výhodou je úspora času a energie. Riad naukladáte do umývačky, pridáte tabletu, zapnete a o viac sa starať nemusíte. Zároveň miniete oveľa menšie množstvo vody, keďže ju nemáte zapnutú pri každej vidličke, ktorú umývate.

Ďalšou výhodou je aj dôkladnejšie umytie a zároveň sa riad aj hneď vysuší, čiže nebudete utierať špinavou utierkou všetok riad. Taktiež to oceníte pri veľmi znečistenom riade, napríklad pri pripálených panviciach alebo zaschnutých tanieroch. No a v neposlednom rade je výhodou aj šetrenie vašich rúk, keďže sú niektoré saponáty veľmi agresívne a dokážu citlivú pokožku poškodzovať.

Nevýhody umývačky riadu

Asi takou najväčšou nevýhodou, ktorá väčšinu ľudí odradí je práve cena umývačiek riadu. Ak si chcete kúpiť jednu z tých kvalitnejších a úspornejších, musíte do toho investovať o čosi viac. Mali by ste však pamätať na to, že je to investícia na dlhšiu dobu a pri vode a energií, ktorú ušetríte sa vám to vráti.

Ďalšou nevýhodou, ktorú by ste mali zvážiť je, že je to ďalšie zariadenie, ktoré keď sa pokazí bude treba opravovať a investovať tak do nej ďalšie množstvo peňazí. Tiež budete pre ňu musieť nájsť miesto v kuchyni, čo môže byť pre niektorých problém.