Výhody a nevýhody masívneho nábytku

Dôležitou prednosťou dreveného nábytku je jeho zdravotná nezávadnosť. Pri správnom ošetrení sa neuvoľňujú formaldehydy ani iné látky z lepidiel a lakov.  Drevo je prírodným ekologickým materiálom. Masívny nábytok sa vyrába priamo z veľkých kusov dreva a jeho štruktúra je teda celistvá a pôsobí esteticky.

Výhody a nevýhody masívneho nábytku
Výhody a nevýhody masívneho nábytku (Foto: unsplash.com)

Drevený nábytok je trvácny a dlhoveký. Kvalitný masívny nábytok sa dá aj po mnohých rokoch renovovať a tak si zachováva a zvyšuje hodnotu. Renovácia sa dá realizovať pomocou brúsenia, morenia alebo lakovania. Údržba nového masívneho nábytku nie je zložitá, väčšinou je lakovaný a napustený voskami, aby sa zabránilo odieraniu. Náter chráni nábytok aj proti vlhkosti. Vosk chráni nábytok pred rôznymi škodcami ako červotoč, ktorý v minulosti najviac poškodzoval drevený nábytok 

Medzi nevýhody masívneho nábytku oproti drevotrieske patrí vyššia cena a problémy s manipuláciou s masívnym nábytkom. Masívny drevený nábytok neznáša vlhkosť ani veľké sucho, preto nie je vhodný do kuchyne ani do kúpeľne. Vplyv vlhkosti sa však dá minimalizovať pomocou vhodného náteru. Drevo pozitívne vplýva na mikroklímu v bežnej miestnosti. Jeden centimeter kubický dreva pri teplote 20 °C bežne absorbuje alebo uvoľňuje 25 mg vody pri zmene svojej vlhkosti od 7 do 13%. Drevo reguluje vlhkosť v interiéri. 

Ak aj vy vidíte jasné výhody masívneho nábytku a chcete si ho zadovážiť, môžete si ho objednať na pár klikov aj z pohodlia domova. Obľúbené sú obchody BigHome, TempoNabytok ale aj 4Home a mnohé ďalšie. Na KuponyZdarma.sk sú zľavové kupóny a kódy, zľavy, akcie a výpredaje. Nájdete tam kupóny na zľavy pre stovky obľúbených obchodov. Stačí si vybrať zľavu a tú môžete okamžite uplatniť pri vašom nákupe. Ušetriť môžete pri každom nákupe cez internet. Všetky zľavy sú zadarmo a ihneď platné.