Obrazy do obývačka – aké sú trendy?

Snáď neexistuje domácnosť, v ktorej by obývačka neplnila reprezentatívnu funkciu. Prijímanie návštev, posedenia, debaty s priateľmi – to sú obvyklé momenty, ktoré sa tu odohrávajú. Aj preto by obývačka mala vyzerať, mať svoju tvár a štýl. To jej dodávajú aj vhodne zvolené bytové doplnky, obrazy nevynímajúc.

Obrazy do obývačka – aké sú trendy?
Obrazy do obývačka – aké sú trendy?

Veľké obývačkové steny a sekretáre plné skla a porcelánu, na ktoré len sadal prach. Takto vyzerali obývačky v minulosti. Dnes sa od podobného štýlu vybavenia upúšťa a prikláňa sa, aj po vizuálnej stránke, k jednoduchosti a účelnosti. V tomto duchu sa potom nesie aj výber obrazov ako bytových doplnkov.

S farbami to netreba preháňať
Ak v obývačke dominujú nanajvýš dve farby a vzorované motívy by ste v nej hľadali len s námahou, je práve obraz tým momentom, ktorý do priestoru prinesie oživenie a novú sviežosť. Nemal by však narúšať farebnú kompozíciu a štýl celej miestnosti, no dominovať jej určite môže. Preto ak máte na stene za sedačkou dostatok priestoru, umiestnite na toto miesto rozmerný obraz. Online obrazy do bytu sú výborným zdrojom inšpirácie.

Hrajte sa s kompozíciou
Umenie by nemalo nudiť, ale vzbudzovať záujem, emócie a prinášať nové myšlienky a podnety. A presne toto docielite, keď do svojej obývačky umiestnite trojobraz na plátne. Rozloženie jedného motívu na viacero dielov dodá nie len stene, ale celému priestoru novú, úplne inú dynamiku. Každý z dielov je v zásade obrazom sám o sebe, takže takýto obraz a jeho časti nemusíte umiestniť len do roviny, ale v rôznych vzdialenostiach či výškach.

Ľahkosť a vzdušnosť
Ak zrovna nebývate na stredovekom zámku, potom sa určite zaobídete bez obrazov v rámoch. Najmä tých zdobených a veľkých. Do moderného interiéru určite nepatria. Naopak, trendom sú obrazy bez rámov. Hoci dobre zvolený rám obrazu prospeje, prevedenie bez rámov je čistejšie a sviežejšie. Zaostrite na predaj obraz cez internet a preklikajte sa k vášmu vysnívanému obrazu.

Text: PR, foto: perfektneobrazy.sk