Čím zútulniť váš interiér? Využite tieto nenápadné detaily!

Máte záľubu v interiérovom dizajne alebo patríte skôr k takým ľuďom, ktorým stačí jedna skriňa, posteľ a pracovný stôl? Ak patríte do tej druhej skupiny, tak ste pravdepodobne ešte neprišli na chuť kúzlu doplnkov do interiéru alebo ste nenašli taký štýl, ktorý by sa vám páčil a v ktorom by ste sa našli. Na to, aby priestor pôsobil príjemnejšie a útulnejšie stačí pár doplnkov a detailov, no aj takéto malé zmeny dokážu spraviť veľké veci. Ktoré doplnky si teda zaobstarať do interiéru? 

Čím zútulniť váš interiér? Využite tieto nenápadné detaily! (Foto: pixabay.com)

Použite kvety a zaujímavé kvetináče

To najjednoduchšie, čo si môžete do bytu zaobstarať – kvety! Dobre, nie najjednoduchšie, keďže sa o ne treba dobre starať, no keď si vyberiete druh pre vás, tak s tým nebudete mať problém. Zároveň máte v tejto oblasti veľmi veľa možností. Môžete si vybrať kvitnúce kvety alebo len také, ktoré majú zaujímavé listy a pekné sú aj samé o sebe.

Čím zútulniť váš interiér? Využite tieto nenápadné detaily! (Foto: unsplash.com)

Potom ich stačí doplniť štýlovým kvetináčom, ktorý sa vám bude hodiť k zariadeniu v danej miestnosti. Veľmi obľúbené sú aj vysoké vázy, ktoré sú takým výrazným kúskom, no stále pôsobia elegantne a majú svoje využitie. O ďalších prírodných dekoráciách si prečítate v tomto článku. 

Nesmrteľné tapety v modernom prevedení

Aj keď vás možno lepenie tapiet bude stáť veľa námahy, verte tomu, že výsledok bude stáť za to. Tapety sú jednoznačne obľúbeným doplnkom, ktorý priestor ozvláštni a dodá mu taký vlastný charakter. Tapety si môžete vybrať jednofarebné, s elegantným vzorom, fototapety vyrobené z fotky podľa vášho výberu alebo tapety v rôznych šialených farbách. Samozrejme, výber je už len na vás.

Závesy – detail, ktorý urobí veľa

Skúste si spraviť fotku predtým, ako si dáte závesy do interiéru a potom, ako už budú na mieste. Vidíte ten rozdiel? Aj keď sa to môže zdať naozaj ako nenápadný detail, priestor oveľa viac zútulnia a dodajú mu naozaj elegantný vzhľad. Tiež majú praktické využitie; aj keď už bude slnko vysoko na nebi, tak sa môžete pokojne vyspať, pretože vďaka závesom budete mať v izbe úplnú tmu. Veľmi sa hodia aj v prípade, že máte francúzske okná alebo sklenené posuvné dvere na balkón či terasu.