Difuzér v domácnosti – aké sú jeho výhody?

Vôňa v domácnosti je naozaj dôležitá – či už je to vôňa dobrého jedla, vonných sviečok alebo práve difuzér. Na druhej strane, niekedy je naozaj nepríjemné, ak v domácnosti niečo zapácha. Určite by ste sa mali toho čo najskôr zbaviť a nepodceňovať vôňu, pretože to potom ovplyvňuje aj náladu v celej domácnosti. Prečo sú difuzéry momentálne tak obľúbené a aké sú ich výhody?

Difuzér v domácnosti – aké sú jeho výhody? (Foto: unsplash.com)

Čo je difuzér a kedy sa používa

Je to pomocník v domácnosti, ktorý zvlhčuje a prevonia celú miestnosť. Sú rôzne typy difuzérov a pracujú aj na rôznych technológiách. Najobľúbenejšie sú elektrické alebo ultrazvukové difuzéry. Ultrazvukové alebo elektrosonické difuzéry fungujú na princípe ultrazvukových vibrácií. Rozvibrujú čiastočky vody a začnú unikať z vnútra zariadenia aj spolu s esenciálnym olejom. Tým pádom nie je v miestnosti len vôňa, ale zároveň sa tým zvyšuje aj vlhkosť, čo uvítame vo vykúrených miestnostiach, kde je suchší vzduch.

Aké sú výhody difuzéru v domácnosti?

Najväčšou výhodou je vôňa, ktorá v priestore vydrží naozaj dlho. Nie je to napríklad ako pri vonných sviečkach, ktoré síce z blízka voňajú, no nedokážu rozniesť vôňu po celej miestnosti. Zároveň zvlhčujú vzduch, čo ocenia hlavne ľudia s problémovými dýchacími cestami, prípadne citlivými očami. Difuzér prekryje nepríjemný zápach v domácnosti v priebehu pár minút, pomáha bojovať s plesňami, baktériami či chemikáliami v ovzduší. Pri použití správnych esenciálnych olejov dokážu jednotlivé typy pozitívne vplývať na náš organizmus (podľa toho, z čoho sa esenciálny olej skladá).