Chcete naozaj spoľahlivé a úsporné tepelné čerpadlo? V prvom rade je nutné vybrať správneho predajcu

Vyberáte tepelné čerpadlo? Vedzte, že vybrať správny produkt nestačí, rolu zohráva kvalita inštalácie a následného servisu, ktorý vedia zaistiť len niektorí obchodníci. Ďalej, ani výber samotného čerpadla nie je jednoduchý s ohľadom na fakt, že na trhu dochádza k podvodom týkajúcich sa informácií o výkone, prevádzkovom hluku apod. Viac než na výber zdroja tepla sa teda zamerajte na hľadanie obchodníka, ktorý je schopný vám ponúknuť kvalitný produkt, inštaláciu a servis.

Chcete naozaj spoľahlivé a úsporné tepelné čerpadlo V prvom rade je nutné vybrať správneho predajcu
Chcete naozaj spoľahlivé a úsporné tepelné čerpadlo V prvom rade je nutné vybrať správneho predajcu (zdroj: Eakrin Rasadonyindee / Shutterstock.com)

Ako takého obchodníka rozpoznáte? Hlavných poznávacích rysov je hneď niekoľko:

• V ponuke má viac typov tepelných čerpadiel, vďaka čomu je schopný vám poskytnúť skutočne objektívne odporúčania.
• Ponúka produkty, ktoré získali ocenenie Európska značka kvality Q, tj. čerpadlá, ktorých výkon overil a potvrdil nezávislý skúšobný ústav.
• Je schopný zaistiť inštaláciu prostredníctvom tímu remeselníkov, ktorí majú skúsenosti s počítaním tepelných strát budov, uvádzaním čerpadiel do prevádzky a tiež ich následným servisom.
• V minulosti bol vždy schopný splniť svoje záväzky plynúce z nadštandardných záruk.
• Finálnu cenovú ponuku spracováva až miestnym šetrením, zmeraním potrebnej dĺžky potrubia, vyhodnotením spôsobu napojenia na vykurovací systém, prípadne aj rozvody vody.
• Je schopný vám pomôcť so získaním štátnych dotácií.

Držte sa overených faktov bez ohľadu na to, aké lákavé môžu byť sľuby

Pokiaľ tepelné čerpadlo kúpite od obchodníka spĺňajúceho vyššie uvedené požiadavky, odmenou vám bude lacný a spoľahlivý zdroj tepla, inštalácia a prevádzka bez nepríjemných prekvapení v podobe zvýšenej ceny, dlhá životnosť tepelného čerpadla podporená kvalitným servisom.

V opačnom prípade môžete skončiť s tepelným čerpadlom, ktoré vám nie je schopné dodať požadovaný objem tepla či teplej vody, jeho prevádzka je navyše výrazne drahšia v porovnaní s pôvodnými odhadmi, z dôvodu nekvalitnej inštalácie a preťažovania kompresorov potom môže dôjsť aj k zvýšenej poruchovosti a skráteniu životnosti. Nenechajte sa preto poblázniť prázdnymi sľubmi predajcov ohľadom výkonu, záruk, očakávanej životnosti, či hrubými odhadmi lacnej inštalácie, a v maximálnej možnej miere sa držte faktov.

Komerčný článok