Ako si „donesiete“ viac prírody do vášho domova

Pravidelné navštevovanie prírody nám dáva množstvo pozitív. Vplýva to na naše psychické a fyzické zdravie, môžeme sa vďaka prírode cítiť oveľa lepšie. Aj to je dôvod na to, aby ste si kúsok z nej doniesli aj domov. V tomto článku vám ukážeme spôsoby, kde všade môžete zakomponovať prírodné prvky.

Ako si „donesiete“ viac prírody do vášho domova (Foto: unsplash.com)

Sušená tráva a listy

Dekoráciami, ktoré vám vydržia dlho a viete ich použiť na milión spôsobov je sušená tráva alebo sušené listy. Aktuálnym trendom v interiérovom dizajne je používanie sušenej trávy do váz, dekorácií na dvere a dokonca sa kombinujú aj do kytíc. Sušené lístie si nazbierate hlavne na jeseň. Na internete nájdete veľa nápadov, ako ho do interiéru zakomponovať. Jedným z nich je zavesenie listov na šnúrky a priviazanie ku konáriku. Takúto prírodnú dekoráciu môžete skombinovať so svetielkami a krásne vynikne aj večer. Taká klimatizácia do bytu môže byť príjemne ukrytá pod vhodnou dekoráciou.

Šišky v rôznych podobách

Ďalším spôsobom, ako si do interiéru priniesť viac prírody, je použitie šišiek. Máme pre vás tip na jednoduchú dekoráciu – pripravte si väčšiu sklenenú fľašu. Naukladajte do nej šišky, prípadne aj nejaké kamienky, gaštany alebo oriešky. Pomedzi to zamotajte svetielka na baterku. Časť s baterkou nenápadne zakryte a svietiaca dekorácia je hotová. Hodí sa počas celého roka a umiestniť ju môžete do kuchyne, obývačky, spálne alebo chodby.

Kytice z lúčnych kvetov

Samozrejmosťou sú v interiéri črepníkové kvety. Aj keď ich máte doma veľa, tak na jedálenský alebo konferenčný stolík sa moc nehodia. Lepším riešením je, keď si vytvoríte vlastnú kyticu. Stačí, keď použijete nazbierané lúčne kvety, spomínanú sušenú trávu, steblá trávy a pokojne aj tenšie vetvičky. Kreativite sa medze nekladú, takže sa snažte využiť všetky prírodné materiály, ktoré máte k dispozícií. Každou dekoráciou tak dokonale podčiarknete štýl nábytku.