Základné vybavenie do nového bývania

Sťahujete sa do nového bývania a uvažujete nad tým, čo všetko vám na začiatku bude treba? Samozrejmosťou a nutnosťou by mala byť zariadená a funkčná kuchyňa spolu s toaletou a kúpeľňou. Avšak, okrem toho je pár základných vecí, ktoré vám spríjemnia prvé dni, týždne či mesiace v novom. Ktoré to sú?

Základné vybavenie do nového bývania
Základné vybavenie do nového bývania (zdroj: ShutterStock.com)

Aby ste mali kde spať

Keď sa sťahujete do nového bývania, určite tam plánujete hneď aj prespávať a mať len jednu plnohodnotnú domácnosť. Preto sú nevyhnutnou súčasťou vybavenia pohodlné postele s matracmi, vďaka ktorým sa kvalitne vyspíte a načerpáte energiu do ďalšieho dňa. Ak ste vo svojej nehnuteľnosti, nešetrite na sebe a kúpte si kvalitný rám postele s roštami, ktoré budú napríklad polohovateľné, prípadne zónové. Za tie vám vaše telo poďakuje.

Pri posteli si dopredu rozmyslite, či budete potrebovať extra úložný otvárací priestor, prípadne sú niektoré modely vybavené vysúvacími šuplíkmi, kam pokojne odložíte sezónne veci alebo paplóny s vankúšmi.

Kam dáte veci?

Ďalšou nutnosťou je úložné miesto, kam dáte svoje veci. Vstavané skrine sú väčšou položkou a možno na ne budete aj dlhšie čakať. Do domácnosti sa však hodia menšie komody, ktoré vždy nájdu svoje využitie. Do šuplíkov si môžete naukladať oblečenie, spodnú bielizeň, uteráky či iné drobnosti. Vrch komody máte ako poličku, ktorú môžete neskôr vybaviť rôznymi dekoráciami, kvetmi alebo ju len využijete ako odkladací pult na tie najdôležitejšie veci, čo používate bežne.

Tento základ by vám mal postačiť dovtedy, kým si neobjednáte zvyšok vybavenia do každej izby. Aj vzhľadom k finančnej situácii uvidíte, ako rýchlo budete zariaďovať interiér a aké priority jednotlivým veciam dáte. Nezabúdajte však aj na maličkosť a doprajte si napríklad doplnky do obývacej izby, koberce, štýlové vankúše či obliečky. Choďte do nového bývania s rozvahou, dajte si na všetko čas a nič neunáhlite.

Komerčný článok