Kúrenie, ktoré nás nenechá chladnými

Už to pomaly začína znieť ako klišé, že šetrenie s energiami by sa malo stať neodmysliteľnou súčasťou našich životov. A hoci teóriu ovláda každý, prax je o niečo náročnejšia. Elektrinu výraznejšie ušetríme, ak vymeníme klasické žiarovky za tie LED, spotrebiče v domácnosti by mali mať čo najvyššiu energetickú triedu a zredukovaním rôznych nadštandardných žrútov elektriny sa môžeme dostať na veľmi slušné čísla. Ale ako ušetriť na kúrení, keď je zima za oknami?

Kúrenie, ktoré nás nenechá chladnými
(zdroj: komerčný článok)

Preraďme na technológie inteligentného domu

Je ťažké šetriť s energiami v domoch, ktoré nespĺňajú ani tie najnižšie energetické ukazovatele. No pri stavbách, ktoré je možné zaradiť do skupiny nízkoenergetických či energeticky úsporných, je pri rozumnom spôsobe vykurovania úspora viac než citeľná. A ak je vykurovanie súčasťou inteligentného domu, výsledok našej snahy určite nezostane bez kladného výsledku. Ako na to? Pre začiatok stačí, ak naše klasické radiátorové hlavice vymeníme za tie smart. Napríklad Zigbee radiátorová hlavica AQARA Radiator Thermostat E1, ktorá je použiteľná na väčšinu vodných radiátorov, izbových ohrievačov, ohrievačov uterákov či dokonca podlahové kúrenie, dokáže vykurovací výkon regulovať tak, že nielen energiu ušetrí, ale vďaka spolupráci s inými inteligentnými snímačmi a domácimi ekosystémami zabezpečí veľmi príjemný tepelný komfort v celom dome.

Ako AQARA Radiator Thermostat E1 pracuje?

Tento inteligentný termostat s podsvieteným LCD displejom je kompatibilný s rôznymi ekosystémami, ako sú Apple HomeKit, Alexa, Google, IFTTT, Alice či Marusya, a dokonca je možné ovládať ho hlasom. Rozpoznaním tvárí pomocou webkamery je možné teplotu v dome alebo v konkrétnej miestnosti prispôsobiť preferenciám konkrétneho člena rodiny. Súčinnosťou s okennými či dverovými senzormi hlavica zaznamená vetranie a kúrenie okamžite vypne. Vykurovací výkon v miestnosti hlavica nastaví pomocou snímača teploty a vlhkosti. Pomocou funkcie AQARA Home Geofencing sa kúrenie v dome zapne v momente, keď sa k nemu priblížime. Tento tepelný komfort oceníme najmä v chladnom období, keď nás privíta teplý a vykúrený interiér. Termostatické hlavice AQARA sú, samozrejme, zosynchronizované aj v prípade, ak sa v miestnosti nachádza viac radiátorov. Výkonná batéria pri primeranej dennej aktivácii vydrží aj rok, čo je značná výhoda nielen z hľadiska ekonomického, ale tiež z hľadiska údržby.

Šetrenie energií nemusí byť strašiakom, ktorý nám visí nad hlavami. S trochou dôvtipu, zapojením inteligentných technológií do našich životov a najmä chuti niečo zmeniť sa celkom hravo a môžeme dostať aj cez tie najťažšie ekonomické obdobia.

Komerčný článok