Investovanie do dlhopisov? Bez rizika aj krátkodobo

Investovanie do dlhopisov a obchodovanie s nimi je najznámejší a najrozšírenejší spôsob zhodnocovania peňazí. Či už sa jedná o zhodnotenie dlhoročných úspor alebo krátkodobé zhodnotenie, je to obľúbený a dlhopisy sú najmä výnosný spôsob ako investovať peniaze. Investovanie môže byť aj jeden zo spôsobov, ako ušetriť o čom sme pisali v minulom článku. V tomto článku si predstavíme na Slovensku obľúbenú privátnu spoločnosť na investovanie do dlhopisov a ich možnosť zhodnocovania financií korporátnymi dlhopismi. Jedná sa o obľúbený spôsob investovania u nás aj v zahraničí. Povieme si ake výhody a prípadne nevýhody má investovanie do dlhopisov.

Investovanie do dlhopisov Bez rizika aj krátkodobo
Ake výhody a prípadne nevýhody má investovanie do dlhopisov?

Investovanie do dlhopisov – výhody a nevýhody

Presnejšie chceme predstaviť možnosť investovania do korporátnych dlhopisov. Korporátne dlhopisy sú produktom Privatbanky, ktorá sa orientuje na poskytovanie služieb privátneho bankovníctva. Je vôbec prvou bankou na Slovensku, ktorá sa týmto zaoberá. Klientom poskytujú špecializované finančné a investičné služby. Korporátne dlhopisy a ich XXL výnos prinášajú klientom Privatbanky viaceré výhody. Samotné investovanie do dlhopisov má viaceré výhody ako sú:

  • Investovať môžete už od 3 000 €
  • Možnosť predčasného odpredaja a vylatenia za dlhopisy
  • Žiadne zavádzanie o zhodnotení, výnos je fixný a vopred známy
  • Klienti získajú vysoko nadpriemerné zhodnotenie financií
  • Pravidelné vyplácanie výnosov každých 6 mesiacov

Investovanie do dlhopisov má ako každé investovanie aj nevýhody a to ako aj inde, aj toto investovanie viaže vaše finančné prostriedky. Pri investovaní cez Privatbanku táto nevýhoda však odpadá, pretože v prípade potreby ponúka možnosť predaja dlhopisu aj pred jeho splatnosťou. Takto sa viete dostať k svojim peniazom takmer okamžite. Za ďalšie máte možnosť investovať aj krátkodobo, už od viazanosti na 1 rok.

Výnos 3,60% ročne pri investovaní na 1,5 roka

Aktuálne Privatbanka ponúka výhodný XXL výnos 3,60% ročne s pravidelným vyplácaním výnosov pri investovaní na 1,5 roka. Svoje výnosy dostávate zvyčajne každých 6 mesiacov. Privatbanka ponúka aj reprezentatívny príklad s možnosťou investovania. Teraz pri investícii 3 000 € na 1,5 roka je výška vášho výnosu 131,22 €. Výnos vám bude vyplácaný každých 6 mesiacov. Takto ho získate rýchlo a môžete ho použiť pri ďalšom zhodnocovaní vašich investícií.

Privatbanka ponúka individuálny prístup, svoje pobočky má po celom Slovensku. Investovanie v Privatbanke je bez rizika a je vhodné aj pre krátkodobé investovanie, to platí aj pre investovanie do dlhopisov, ktoré ponúka. Stačí na stránkach Privatbanky pre XXL výnos zanechať kontakt a čoskoro vás budú informovať a to aj o ďalších možnostiach zhodnotenia vašich financií.

Foto: ilustračné (flickr.com)