6 zaujímavých faktov o nákupoch cez internet

Obchody cez internet sympatizujú aj s online aukciami – pokojne môžete vydražiť pamätnú vec, ktorú mala nejaká slávna osobnosť alebo kúpiť si veľký byt v centre meste po nebohom majiteľovi. Komerčný priemysel je roky na vzostupe. Viac ako jedna tretina online tržieb preukázala najväčší zisk pri rezervovaní letov a leteniek, vďačí za to aj nárast nízkonakladových leteckých spoločností.

6 zaujímavých faktov o nákupoch cez internet
6 zaujímavých faktov o nákupoch cez internet (Zdroj: Unsplash.com)

Pôžitkári využívajú online služby nielen na nákup tovaru, rovnako aj výletov, festivalov alebo dovoleniek. Podľa štatistík 4% kupujúcich sa rozhodli pre kúpu daného tovaru na základe odporúčania dobrých známych a priateľov. 78% nakupujúcich využíva internetové služby, aby zúročili svoj finančný kapitál a investovali do budúcich aktív.

6 zaujímavých faktov o nákupoch cez internet
6 zaujímavých faktov o nákupoch cez internet (Zdroj: Unsplash.com)

Najviac objednávok posielajú ľudia okolo obeda, kedy sa môže stať, že v dôsledku preťaženia siete môže byť internetová stránka na chvíľu nefunkčná. Zákazníci objednávajú najmä oblečenie, knihy, elektroniku, video hry, hračky, potraviny, lieky, drogériu… pretože kúpa sa oplatí niekedy viac ako v kamennom obchodoch.

Nezáleží na tom či preferujete online nakupovanie alebo nákup v bežných obchodoch. Oba typy nakupovania sú pre nás dôležité a výhodné. Pri nákupe cez internet nezabúdajte na zľavové kupóny na zľavy, ktoré sú na KuponyZdarma.sk. Nájdete tam zľavy pre stovky obľúbených obchodov a ušetriť môžete aj desiatky eur pri každom nákupe.