Chcete vymeniť interiérové ​​zárubne? Stavte na minimalistické riešenie!

Renovujete byt a radi by ste drevené obložkové zárubne vymenili za nejaké modernejšie? Stavte na minimalistické riešenie v podobe skrytých zárubní. Ako na ich výmenu a čo si postrážiť?

Chcete vymeniť interiérové ​​zárubne? Stavte na minimalistické riešenie!
Chcete vymeniť interiérové ​​zárubne? Stavte na minimalistické riešenie! (zdroj: komerčný článok)

Zárubne bez viditeľných obložiek nechajú vyniknúť dvere

Skryté zárubne sú v jednej rovine s priečkou, čo umožní dverám so stenou presne lícovať. Sú skryté v stene, klasickú obložku pri nich nenájdete. Na tomto princípe stojí napríklad skrytá zárubňa AKTIVE, ktorá vytvára hranu priechodného otvoru a môžete ju prekryť maľbou alebo tapetou, rovnako ako priečku. Keď sa pozriete na zatvorené dvere, uvidíte absolútne čistý dverný priechod.

Ako postupovať, keď chcete staré zárubne nahradiť tými skrytými?

Aby bol efekt čo najlepší, treba dbať na správny postup pri vybúraní starých obložiek a pri inštalácii nových. Veľkosť stavebného otvoru pre skrytú zárubňu zostáva rovnaká, netreba nič domurovať. A to vďaka skrytým zárubniam AKTIVE JAP 911 a 912, ktoré nahradili svojich predchodcov práve kvôli zjednoteniu stavebných otvorov na zabudovanie zárubní s obložkami a bez obložiek.

Finálny otvor bude bez pohľadovej obložky, takže je dôležitá presnosť a starostlivosť usadenia skrytých zárubní aj začistenie stavebného otvoru.

Ako radí Petr Paksi, obchodný riaditeľ JAP FUTURE: „Šírka stavebného otvoru musí byť z každej strany väčšia o 1 cm, než je vonkajšia šírka skrytej zárubne AKTIVE, o 1 cm treba zväčšiť aj výšku. Zárubňa sa vždy usadzuje na „čistú“ výšku dokončenej podlahy.“

Viac na www.jap.sk.

Komerčný článok