Dvere, ktoré nestarnú

Výber dverí, či už vchodových, alebo interiérových, nie je vždy jednoduchý. Zladiť ich štýl a farebný dekor so zvyškom domu tak, aby tvorili kompaktný celok, je ozaj fuška. Tam, kde vládne nerozhodnosť a nepomáha ani predstavivosť, treba vziať do úvahy rady odborníkov či architektov.

Dvere, ktoré nestarnú
Dvere, ktoré nestarnú (komerčný článok)

Vchodové dvere, ktoré o vás veľa povedia

Vchodové dvere dokážu povedať o vkuse a estetickom cítení majiteľa naozaj veľa. Ich veľkoleposť a dokonalý dizajn sú tým prvým, čo okoloidúci vidí. Prezradia viac, ako by ste čakali, a nesprávne zvolený dekor, veľkosť alebo prevedenie pochovajú všetky ilúzie vašich návštev o vkusnom bývaní. Ich výberu sa teda oplatí venovať špeciálnu pozornosť. Aj v tomto prípade však platí, že menej je viac. Mohutné či prehnane veľkolepé dvere určite nepatria na klasickú veľkosť moderného rodinného bungalovu. A naopak, tradičnému či vintage štýlu domu nepristanú dvere industriálneho typu. Často sú to detaily, ktoré môžu výsledný efekt celkom pokaziť alebo tiež vyzdvihnúť. Dizajn vchodových dverí, ich farebné prevedenie a ozdobné prvky by mali korešpondovať so štýlom stavby, ale určite by nemali byť fádne a nevýrazné. Môžete zvoliť dekor, ktorý zapadá do farebnej palety stavby, ale môžete byť aj odvážni a nechať vstupnú časť domu vyniknúť a zažiariť. Nezabúdajte na to, že je to práve dizajn vchodových dverí, ktorým dokážete zaujať už pri vstupe do domu.

Moderné, no zároveň nadčasové – to je alfa a omega interiérových dverí

Na rozdiel od vchodových dverí si tie interiérové nemôžu dovoliť ani extravaganciu, ani experimentovanie. To však neznamená, že tým utrpí ich estetická stránka. Príjemne zladené s podlahou v miestnostiach alebo dekorom nábytku doladia každý typ interiéru a dodajú mu ten konečný šmrnc. Čo sa týka materiálov, môžete vyberať z jednoduchších a ekonomicky najprijateľnejších fóliovaných dverí, ktoré síce nesklamú, no ani nijak neohúria. Zlatou strednou cestou sú laminátové dvere, ktoré patria pravdepodobne k najobľúbenejším. Stále však máte možnosť siahnuť po drevených interiérových dverách alebo v prípade moderných či minimalistických interiérov aj po celosklenených dverách. Každá z možností bude s vhodne zvoleným dekorom pôsobiť skvelo a dodá vašim domovom pocit útulnosti. Pri výbere interiérových dverí nezabúdajte na to, že ich dizajn by mal ladiť k interiéru aj po niekoľkých rokoch či zmenách v zariadení.

Komerčný článok