Užívajte si pohodu v inteligentnej domácnosti

Relax sa dá predstaviť rôzne. Kým niekto si sám seba predstaví ležmo na sedačke či vo vani, iný sa venuje svojim záľubám. Inteligentná domácnosť vám pomôže relaxáciu priviesť na celkom novú úroveň.

Užívajte si pohodu v inteligentnej domácnosti
Užívajte si pohodu v inteligentnej domácnosti (zdroj: komerčný článok)

Naplánujte činnosť svojim spotrebičom

Optimálnu psychickú pohodu dosiahneme vtedy, keď z hlavy vytesníme všetky naše povinnosti a zoznamy. Nedá sa nás „vypnúť“, a pritom riadiť domácnosť. Zorganizujte si čas tak, aby v istom momente elektronika vo vašej domácnosti presne vedela, ako má zareagovať. Nie je to sci-fi, ale bežná realita ľudí využívajúcich pomocnú ruku inteligentných spotrebičov. Jedna riadiaca jednotka, pripojenie na internet a kompatibilné inteligentné spotrebiče. Výsledok si zamilujete. Jediné kliknutie do smartfónu, a domácnosť ožije. Obed vám síce neuvarí, avšak postará sa o to, aby sa elektronika dokázala sama zapínať a vypínať podľa toho, ako si ju nastavíte, napríklad i v nadväznosti na niektoré deje v domácnosti. Zvuk budíka môže naštartovať váš kávovar alebo posledné večerné vypnutie osvetlenia pripomenie roletám, že majú zastrieť okno.

To nie je zázrak, ale smart home

Čo pri chvíľach ničnerobenia poteší viac ako to, že sa nemusíme postaviť a zažať svetlo, spustiť závlahu trávnika, hudbu či televízor? Na diaľku môžeme ovládať i uzamykanie dverí, brány, vykurovanie alebo klimatizáciu, no takisto vieme skontrolovať, či je niekde v domácnosti zasvietené alebo odomknuté, aj keď nie sme práve doma. Inteligentná domácnosť prináša množstvo riešení, ktoré sú nápomocné nielen pri relaxácii, ale aj v oblasti našej bezpečnosti. Pri nebezpečnej situácii nás totiž okamžite informuje, že čosi nie je v poriadku, a tak vieme zasiahnuť skôr, ako nám dom zhorí či nám ho zatopí. Áno, aj v prípade vlámania nás inteligentní vrátnici, senzory a detektory upozornia. Chvíle relaxu si teda môžeme bez strachu o náš majetok užívať kdekoľvek na svete.

Komerčný článok