Vytvorte si dekorácie do bytu z toho, čo nájdete v prírode. Tipy na prírodné dekorácie

V sychravom jesennom počasí sa toho nedá robiť veľa, tak prečo si nevyplniť čas nejakou užitočnou aktivitou? Napríklad tým, že si vyrobíte jesenné dekorácie z toho, čo nájdete v prírode. Často vám na ne bude stačiť len pár listov, vetvičiek, gaštanov a možno machu. Ostatné veci máte už doma alebo si k tomu vymyslíte niečo vlastné. Čo si môžete z takýchto vecí vyrobiť? 

Vytvorte si dekorácie do bytu z toho, čo nájdete v prírode. Tipy na prírodné dekorácie (Foto: pixabay.com)

Venček na dvere

Pri výrobe tejto dekorácie môžete využiť vašu fantáziu naplno! Na výrobu jesenného venca na dvere vám stačí kúpiť polystyrénový alebo drevený kruh, na ktorý budete dekorácie lepiť. Taktiež by ste si mali zaobstarať lepiacu pištoľ, ktorú budete využívať pri všetkých týchto dekoráciách. No a podľa fantázie a vašeho vkusu môžete na venček priliepať vetvičky, gaštany, šušky a farebné listy. A priliepajte dovtedy, dokým nebude celý základ venčeka pokrytý alebo sa vám bude zdať, že je tam toho už tak akurát.

Jesenná ikebana na stôl

Podobným spôsobom akým si vyrobíte venček, si vyrobíte aj ikebanu na stôl či skrinku. Hlavné je zohnať si nejaký ten základ, čiže nejakú misku alebo tácku, na ktorú celú tú ikebanu položíte. Tiež je dobré zaobstarať si takú tú zelenú aranžérsku hmotu, do ktorej môžete listy aj vetvičky zapichovať. Na vetvičky potom už len prilepíte gaštany, šušky alebo škoricu, a pridať môžete do stredu napríklad aj sviečku. Takýmto spôsobom si potom jednoducho vyrobíte doma aj adventný veniec.

Vyrezávané tekvice

Dekorácia, pri ktorej sa poriadne zabavíte. Vyrezávanie tekvíc pred obdobím Haloweenu je už skôr taká tradícia ako dekorácia, no keď do nej dáte ešte sviečku,  vyzerá to naozaj efektne. Základom pri vyrezávaní tekvice je poriadne ju vydlabať, nakresliť si to, čo chcete vyrezávať a potom si už len dávať pozor na to, aby ste sa neporezali. Ideálne je si zaobstarať do tekvíc sviečky na baterky, aby vám tie skutočné tekvicu neupiekli.