Lavice a jedálne

Sedenie je dôležitou súčasťou každej domácnosti, kde patria kreslá, stoličky, barové stoličky, lavice a pohovky. Samozrejme tieto kusy nábytku sa vyberajú podľa určenia do rôznych kútov bytu. Ako materiál sa používa na výrobu masívne alebo mäkké drevo, kov, plast, sklo a čalúnnicky materiál. Nábytok na sedenie sa využíva okrem interiéru aj na záhrade alebo na terase.

Lavice a jedálne

Lavice na sedenie, rohové lavice do kuchyne
Lavice najviac sa požívajú v kuchyni namiesto stoličiek a to hlavne tam, kde je nedostatok priestoru ale nájdeme ich aj v predsieni, kde s veľmi praktické pri obúvaní. Rohové lavice sú veľmi obľúbené a praktické a využívajú sa stále častejšie.
Záhradné lavice vyrobené z masívneho dreva s kvalitným a odolným náterom krásne vynikajú napríklad pod altánkom alebo v inom kúte záhrady spolu so stolom.

Jedálne tvoria významnú časť domácnosti, kde sa stravuje, stretáva sa rodina , priatelia organizujú sa rôzne udalosti. K týmto požiadavkám sa musí jedáleň aj patrične prispôsobiť. Jedálenský nábytok, keď sa rozhodneme pre hotový nábytok z predajne, je najlacnejším a najrýchlejším spôsobom zariadenia. Tieto súpravy obsahujú rôzne skrine vrátane aj rohové, komody, príborníky, jedálenské stoly a stoličky, zrkadlá alebo iné doplnky, ale samozrejme musíme tu spomenúť aj na lustre. Kvalitné komody Vám ponúka značka iKuchyne. Najväčšou prednosťou takto kúpeného nábytku je, že má jednotnú farbu a tvorí krásne ladený celok.

Druhou možnosťou je kúpiť nábytok na mieru na objednávku, ale to trvá dlhšie a je aj drahšie riešenie. Pri kúpe jedálenského stola je dôležité si uvedomiť, že pre koľko ľudí ten stôl chceme mať. Jedálenské stoly v súčasnosti okrem iného sa vyrábajú aj rozkladacou formou, čo je významný krok na uspokojenie potrieb zákazníka. Na zabezpečenie kvalitného stolovania slúži aj príborník, ktorý sa umiestní blízko jedálenského stola. Takýto príborník, alebo to môžeme nazvať aj komodou sa líši od skríň len vo výške nábytku. Komody obsahujú zásuvky, alebo poličky na uloženie potrebného materiálu
Nad komodou zavesené zrkadlo na stene prehlbuje krásu priestoru spolu s uloženými dekoráciami na komode.

Zdroj a foto: PR