Návod na jednoduchý pracovný stôl z paliet

Drevo je obľúbeným materiálom pri výrobe nábytku. V súčastnosti sa čoraz viac využívajú palety na výrobu rôzneho nábytku ako sú stoly, lavičky, postele, ale aj mnoho ďalšieho. Nábytok z paliet je lacné a originálne riešenie, ktoré ma čoraz viac priaznivcov. Pri troche zručnosti si dokáže aj doma zvládnuť svojpomocne spraviť najrôznejšie kúsky nábytku. V tomto článku sme si pre vás pripravili foto-návod krok po kroku, ako si spraviť jednoduchý pracovný stôl z paliet.

Návod na jednoduchý pracovný stôl z paliet
Ako pracovný stôl, stôl do jedálne, obývačky, záhrady, …

V tomto návode je stôl zostavený z časti palety, pričom na zhotovenie okrem palety je potrebné mať 2 pláty dosiek. Hrubší plát dosiek budete potrebovať na vrch stola a tenší na poličku pod stolom. Ďalšou možnosťou je, že môžete použiť klasickú paletu a medzery dodebniť, ako boli plochy palety plné. Na to môžete použiť časti druhej rozobranej palety.

Potom už stačia len nohy, ktoré môžete kúpiť už hotové, na výber sú rôzne prevedenia farby. Na záver odporúčame drevo poriadne obrúsiť a natrieť, pre zachovanie pôvodného vzhľadu stačí nalakovať priesvitným lakom na drevo.

Návod na jednoduchý pracovný stôl z paliet
Detailný návod na jednoduchý stôl z paliet s poličkou
Návod na jednoduchý pracovný stôl z paliet
Hotový stôl z paliet
Návod na jednoduchý pracovný stôl z paliet
Pod plátom stola je praktická polička

Ak máte vhodné náradie a jednu-dve palety, celý stôl by ste pri troche zručnosti mali zvládnuť zhotoviť do pol hodiny. Tento stôl z paliet môžete využiť ako pracovný stôl, ale aj ako stôl do jedálne, obývačky, záhrady a určite aj vás hneď napadá veľa ďalších možností jeho využitia.