Spríjemnite si svoje bývanie a vyskúšajte drevostavbu

Útulný domov si nemôžeme predstaviť bez požadovaného pohodlia a bezpečnosti. Tým disponuje aj moderný drevodom, ktorý je predmetom stále častejšieho výberu. Odpoveď je zrejmá. Energia stromu je najbližšie k človeku a teplé odtiene prírodného dreva sú príjemné pre oko aj dotyk.

Spríjemnite si svoje bývanie a vyskúšajte drevostavbu
Spríjemnite si svoje bývanie a vyskúšajte drevostavbu (Foto: wittner-haus.sk)

Drevo si zachováva svoju čarovnú vôňu a naplňuje ňou vnútorný priestor domova. Vzduch v takomto dome obsahuje prchavé látky, ktoré bránia rastu infekcií a mikróbov. Preto sa atmosféra v drevenom dome považuje za zdravú.

Nehovoriac o tom, že drevená stavba je šetrná k životnému prostrediu, pretože strom je bez rôznych nečistôt a toxínov. Tak si to zhrnieme. Dôvodom výberu peknej drevostavby, ktorá do okolitého prostredia zapadne veľmi jednoducho, je niekoľko faktorov:

  • Estetická zložka;
  • Atmosféra tepla a pohodlia;
  • Bezpečnosť pre zdravie a ekologickosť použitých materiálov.

Ak by ste niečo podobné od svojho domu požadovali aj vy, prezradíme vám, prečo sa oplatí do moderného drevodomu investovať.

Úspora rodinného rozpočtu

Betónové konštrukcie sú oveľa lacnejšie, ale bývanie v takejto miestnosti nespôsobuje príjemné emócie a má negatívny vplyv na naše zdravie. Výrobné náklady na kamenný dom závisia od:

  • ceny stavebných materiálov;
  • množstva peňazí vynaložených na dekoráciu interiéru.

V porovnaní s kamennou stavbou, je drevený dom oveľa lacnejší. Husté lesy sú prakticky nevyčerpateľným zdrojom prírodných stavebných materiálov, samozrejme, ak k tejto otázke pristupujeme racionálne.

Ani ľahkosť drevenej konštrukcie si nevyžaduje používať základ, pretože na zemi prakticky nie je žiadny tlak.

Drevené steny si nepotrebujú dodatočné úpravy. V prípade nutnosti môžu byť iba impregnované špeciálnymi ochrannými prostriedkami. Naopak, kamenné múry neprispievajú k vytváraniu tepla a pohodlia bez použitia špeciálnych ohrievačov a izolačných materiálov, ako aj dodatočnej dekorácie.

Domov, ktorý zahreje

V praxi sa ukázalo, že drevený dom je asi 6 krát teplejší ako ten z betónu. Môže za to:

  • Nízka tepelná vodivosť dreva, ktorá sa dosahuje vďaka zvláštnostiam konštrukcie.
  • Vlákna kmeňa stromu sú usporiadané chaoticky, čím sa dosahuje nízka tepelná vodivosť materiálu.
  • Drevo nie je vlhké, v dôsledku čoho neexistujú žiadne zdroje plesní.

Ak je vám teda tento materiál blízky a okrem úspory si potrpíte aj na príjemnú atmosféru, ktorú drevo má, určite to skúste s drevostavbou a neoľutujete!

Text:PR