Umývačka riadu zaberie miesto, no ušetrí čas a peniaze

Premýšľate nad kúpou umývačky riadu, no neviete, či sa naozaj oplatí do nej investovať toľko peňazí a preorganizovať kvôli nej kuchyňu? My vám poradíme a ukážeme, aké plusy a mínusy má umývačka riadu a či sa do nej naozaj oplatí investovať.

Umývačka riadu zaberie miesto, no ušetrí čas a peniaze (Foto: unsplash.com)

Výhody umývačky riadu

Umývačka riadu má naozaj veľa výhod, preto je medzi ľuďmi tak obľúbená. Samozrejme, u každého majú jednotlivé faktory rôznu váhu. Prvou výhodou je úspora času a energie. Riad naukladáte do umývačky, pridáte tabletu, zapnete a o viac sa starať nemusíte. Zároveň miniete oveľa menšie množstvo vody, keďže ju nemáte zapnutú pri každej vidličke, ktorú umývate.

Ďalšou výhodou je aj dôkladnejšie umytie a zároveň sa riad aj hneď vysuší, čiže nebudete utierať špinavou utierkou všetok riad. Taktiež to oceníte pri veľmi znečistenom riade, napríklad pri pripálených panviciach alebo zaschnutých tanieroch, vyčistí aj poháre, misky na polievku, šálky a iné. No a v neposlednom rade je výhodou aj šetrenie vašich rúk, keďže sú niektoré saponáty veľmi agresívne a dokážu citlivú pokožku poškodzovať.

Nevýhody umývačky riadu

Asi takou najväčšou nevýhodou, ktorá väčšinu ľudí odradí je práve cena umývačiek riadu. Ak si chcete kúpiť jednu z tých kvalitnejších a úspornejších, musíte do toho investovať o čosi viac. Mali by ste však pamätať na to, že je to investícia na dlhšiu dobu a pri vode a energií, ktorú ušetríte sa vám to vráti.

Ďalšou nevýhodou, ktorú by ste mali zvážiť je, že je to ďalšie zariadenie, ktoré keď sa pokazí bude treba opravovať a investovať tak do nej ďalšie množstvo peňazí. Tiež budete pre ňu musieť nájsť miesto v kuchyni, čo môže byť pre niektorých problém.

Ak už umývačku, nezabúdajte na zľavové kódy, vďaka ktorým je každý nákup online ešte výhodnejší. Na stránkach KuponyZdarma.sk nájdete zľavy pre Okay, kupóny Alza, zľavové kódy Mall a mnohé ďalšie.