Výber vonkajších parapetov stojí za zváženie

Krása každej stavby spočíva v dokonalom zladení viacerých prvkov. Počnúc originálnym architektonickým riešením budovy, cez zaujímavý tvar strechy sa cez dominantné okná dostaneme k fasáde, ktorá toto všetko spojí do vkusného celku. Je dôležité zamerať sa na každý detail, aby sa nenarušil celkový vzhľad tohto harmonického diela. Práve tieto detaily podtrhujú výnimočnosť a originálnosť našich domov, bytov, chát či chalúp.

Vonkajšie parapety doladia okno aj ochránia stavbu

Všetci dobre vieme, že parapety jednoducho k oknám patria. Kým tie vnútorné plnia skôr funkciu estetickú, nároky na vonkajšie parapety sú oveľa vyššie. Ich permanentné vystavenie najrôznejším klimatickým vplyvom kladie vysoký dôraz na mechanickú odolnosť, farebnú stálosť, ako aj dlhú životnosť parapetov. A to všetko ideálne s minimálnou starostlivosťou a takmer žiadnou údržbou. Našťastie moderné technológie napredujú každým dňom a každý nový kus vonkajších parapetov je lepší, pevnejší a odolnejší. Je jedno, či sa rozhodneme pre parapety z oceľového plechu alebo hliníkové, všetky budú dôstojnou súčasťou nášho okna, a v konečnom dôsledku aj celej stavby. Možnosť výberu farebného prevedenia, tvaru, ako aj materiálu z nich urobí funkčný a estetický doplnok na dlhé roky.

Výber vonkajších parapetov stojí za zváženie
Výber vonkajších parapetov stojí za zváženie (zdroj: komerčný článok)

Nebojme sa investovať do hliníkových parapetov

Súčasná ponuka vonkajších parapetov je skutočne na vysokej úrovni. Materiály sú spracúvané s dôrazom na vysokú mechanickú stálosť a s povrchovými úpravami, ktoré sú zárukou ich dlhej životnosti bez špeciálnych nárokov na údržbu. Čo viac si môže bežný smrteľník priať? Možno už len parapety, ktoré sú vďaka použitému materiálu takmer nezničiteľné a ani zub času im neuberá nič z ich kvality a dokonalosti.

Áno, hovoríme o hliníkových vonkajších parapetoch. Z ťahaného či ohýbaného hliníkového plechu sú tou správnou voľbou, ak kladieme hlavný dôraz na kvalitu a dlhú životnosť. Jedinou malou chybičkou by mohla byť trochu vyššia cena v porovnaní s bežnými oceľovými parapetmi, tú však vyváži naozaj dlhá životnosť. Vonkajšie hliníkové parapety sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí pri výbere stavebných prvkov uprednostňujú bezúdržbové a trvácne materiály.

Nech už patríme do ktorejkoľvek skupiny, výber tých správnych vonkajších parapetov ovplyvní nielen estetickú stránku nášho domu, ale má tiež výrazný podiel na ich následnej funkčnosti. A aj keď sú parapety vnímané ako estetický doplnok okna, ich primárnou funkciou je ochrana fasády pred stekajúcou vodou z okna či zatečením. Vhodne zvolený materiál a farebné prevedenie je už len čerešničkou na torte.

Výber vonkajších parapetov stojí za zváženie
Výber vonkajších parapetov stojí za zváženie (zdroj: komerčný článok)

Komerčný článok