Zariadenie domácnosti, ktoré vám pomôže cítiť sa príjemne

Ak chcete aby ste sa v byte cítili dobre, musíte pre to často urobiť viac ako keby ste sa mali cítiť zle. Platí to aj pri zariadení bytu. Jeho štýl by vás mal vystihovať a slúžiť vašim potrebám. Niekedy bude nutné niečo upraviť, alebo do niečoho zainvestovať viac peňazí, ale výsledok bude s určitou dávkou snahy dokonalý.

Zariadenie domácnosti, ktoré vám pomôže cítiť sa príjemne
Zariadenie domácnosti, ktoré vám pomôže cítiť sa príjemne

Farby sú najdôležitejšie

Často do interiéru stačí vložiť „veselé“ farby a šťastie z nich sa bude prenášať na vás. Príkladom sú obrazy. Vhodne zvolený obraz dokáže úplne zmeniť celkovú atmosféru v miestnosti. Preto si treba pri zariaďovaní bytu dobre premyslieť, aké farby použijete. Nejde iba o natretie stien, ale aj o menšie doplnky.

Slnko, radosť, tvorivosť, pohoda. To sú veci a pocity, ktoré v nás žltá môže vyvolávať. Za jej najobľúbenejší odtieň sa považuje jantárová žltá. Doplnky tejto farby dobre pôsobia najmä v spálni, kde vás môžu ovplyvniť hneď ráno a zlepšiť vám tak deň.

Je iba málo ľudí, ktorých nechytí za srdce pohľad na azúrovo modré more. Aj suveníry z prímorských oblastí sú často v takejto farbe a preto sa z nich dokážeme tešiť aj keď sú to iba maličkosti. Táto farba pôsobí sviežo a jej výhodou je, že sa dá kombinovať s mnohými inými.

O upokojujúcich účinkoch zelenej počul už asi každý, ale aj napriek tomu je dobré ju pripomenúť. Hodí sa hlavne do menších miestností ako bývajú predsiene, kúpeľne a iné.

Deti a zvieratá

Keď v domácnosti máte, alebo budete mať dieťa alebo zviera, zvoľte radšej praktické kusy nábytku a doplnky. Prináša to veľa stresu, keď viete, že v byte máte drahé a luxusné veci, zatiaľ čo vám po nich behá pes. Alebo dieťa s ceruzkami na koženej sedačke je tiež pre rodiča veľkým stresom. Preto siahnite po veciach, ktoré sa dajú prať, poťahy budú lepšie snímateľné a sklenené doplnky radšej odložte.

Upratovanie

Ak nepatríte k tým, ktorí radi upratujú, nájde sa riešenie aj pre vás. V tomto prípade sa snažte interiér zariadiť čo najjednoduchšie. Čím viac predmetov, tým viac miest, kde sa vám bude ukladať prach. Pri závesoch hľadajte vyrobené z látky, ktorú netreba žehliť, uľahčí vám to veľa práce. Ak koberce potrebujete, alebo chcete mať, tak si kúpte radšej menej členité a vyhnite sa „shaggy“ kobercom.

Ranná alebo nočná izba

Či už ste ranné vtáča alebo nočná sova, váš životný štýl sa môže stať pohodlnejším ak budete mať svoju izbu správne zariadenú. Pokiaľ sa chcete budiť s východom slnka, vyberte si izbu smerujúcu na východ. Do izby sa vám viac budú hodiť svetlé odtiene. Naopak, keď radšej idete spať neskoro, investujte kvalitných tieniacich zariadení a snažte sa v izbe udržiavať tmavé odtiene farieb.

Samozrejme spôsobov ako si uľahčiť život je viac, napríklad v tejto dobe sa robí nábytok na mieru pre vysokých, alebo naopak nízkych ľudí. Aj to je spôsob ako si radosť z bytu zväčšíte. Ak aj vy patríte medzi ľudí, čo nakupujú na internete, máme jeden tip na záver. Pri nákupe cez internet nezabúdajte na zľavové kódy a kupóny k nákupu. Tie sa dajú nájsť zadarmo a ušetrite s nimi aj desiatky eur pri každom nákupe. Nájdete ich na KuponyZdarma.sk alebo na zlavovy-kod.sk, kde si ich môžete ihneď zobraziť, skopírovať a následne uplatniť pri nákupe v obchode. Na stránkach nie sú ani len registrácie. K dispozícii sú kupóny od stoviek známych obchodov, pravidelne sú k dispozícii zľavy obchodov Hej.sk, TempoNábytok, 4Home a veľa ďalších.

Foto: ilustračné – zdroj flickr.com