Warning: getimagesize(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:14090086:SSL routines:ssl3_get_server_certificate:certificate verify failed in /data/7/d/7d933e46-dd79-46cb-9a53-fda62c8ba1cf/prirodnebyvanie.sk/web/wp-content/plugins/mashsharer/includes/header-meta-tags.php on line 270

Warning: getimagesize(): Failed to enable crypto in /data/7/d/7d933e46-dd79-46cb-9a53-fda62c8ba1cf/prirodnebyvanie.sk/web/wp-content/plugins/mashsharer/includes/header-meta-tags.php on line 270

Warning: getimagesize(https://www.prirodnebyvanie.sk/wp-content/uploads/ventilator-pod-radiator-termik.jpg): failed to open stream: operation failed in /data/7/d/7d933e46-dd79-46cb-9a53-fda62c8ba1cf/prirodnebyvanie.sk/web/wp-content/plugins/mashsharer/includes/header-meta-tags.php on line 270

Bojujeme s mrazmi

Zima sa opäť prihlásila v plnej sile, vonkajšie teploty klesajú hlboko pod nulu, a to znamená zvýšené nároky na vykurovanie. Ako si poradiť, aby sa náklady prudko nezvyšovali?

Rýchle teplo
Keď vonkajšie teploty prudko klesnú, udržať vnútornú teplotu vyžaduje určitý čas. Radiátory zohrievajú priestor rovnako, a zvýšenie teploty nejakú dobu trvá. Čím dlhšie to trvá, tým viac energie je potrebnej na vykurovanie, čo navyšuje zároveň aj účty. Keď chcete mať rýchlejšie vykúrený priestor, použite ventilátor na radiátor Termík.

ventilator-pod-radiator-termik

Patentované riešenie
Termík je patentované zariadenie, ktoré sa jednoduchým spôsobom umiestni pod radiátor. Ventilátory, ktoré sú na ňom namontované, urýchľujú prúdenie vzduchu cez radiátor, a teplý vzduch sa tak dostane až 6násobne rýchlejšie do miestnosti, čím sa zníži doba výhrevnosti asi na pätinu. Zároveň sa zvyšuje účinnosť radiátoru, keďže sa odvedie väčšia časť tepla, ako pri bežnom ohreve. Pri použití priestorového termostatu, termohlavíc a pri dobrom nastavení celého vykurovacieho systému, je možné dosiahnuť úsporu nákladov za kúrenie až o viac ako 50%.

Termík v praxi
Ak si ako príklad uvedieme bežnú miestnosť (približne 40m2), tak na zvýšenie teploty o jeden stupeň potrebujeme približne jednu hodinu. Po inštalácii Termíku na radiátor potrebujeme len pätinu času, čo znamená približne 10 minút. Zvyšných 50 minút je výrazná úspora, ktorá sa prejaví aj na záverečnom vyúčtovaní.

Ventilátor pod radiátor Termík

V prípade, že sa s inštaláciou Termíku uvažuje už v projekte, alebo pri rekonštrukcii, je možné pri inštalácii nových radiátorov použiť menšie radiátory, čím sa zníži objem ohrievanej vody a zníži sa spotreba energie na jej ohrev. Udržiavaciu teplotu v miestnosti (napr. cez noc) je možné znížiť až o 2°C.

Pozrite si viac informácií, ako šetriť na kúrení.

Text a foto: PR