Na čo si dať pozor pri kúpe nového bytu

Nové byty majú viacero výhod a ich cena je často skoro až na úrovni bytu v staršej bytovej jednotke. Toto platí dvojnásobne v Bratislave, kde sú ceny bytov najvyššie. Plánujete aj vy kúpu nového bytu? Minule sme písali, na čo si dať pozor pri kúpe pozemku, v tomto článku máme pre vás krátky súhrn toho, na čo netreba zabudnúť pri kúpe nového bytu.

Na čo si dať pozor pri kúpe nového bytu
Dôležitá je aj poloha, dostupnosť a občianska vybavenosť

Novostavby spĺňajú najnovšie predpisy čo sa týka bezpečnosti, často sú budované s životnosťou na 100 a viac rokov. Nové byty v Bratislave sú často v ponuke aj s miestom na parkovanie v podzemnej garáži, v parkovacom dome v jeho blízkosti alebo majú priamo prízemnú garáž v spodnej časti bytovky alebo v jej okolí. Tieto výhody sú asi tie najdôležitejšie, prečo zrejme aj vy uvažujete práve o kúpe nového bytu. Hlavne vo veľkom meste ako je Bratislava, kde je veľký problém s parkovaním.

Ak pozeráte byty na predaj Bratislava, dôležitá je aj poloha, dostupnosť a občianska vybavenosť. Toto samozrejme platí aj o iných mestách. Napríklad taká lokalita Jégého aleje v bratislavskom Ružinove je najperspektívnejšia oblasť mesta, čo sa týka bývania. Jedná sa o širšie centrum mesta, je to pokojná lokalita a má výbornú občiansku vybavenosť. Nachádzajú sa tam obchodné centrá Centrál a Polus. V mestskej časti je dostatok zastávok autobusov a električiek. Veľkým plusom je Štrkovecké jazero, ktoré je vyhľadávanou kultúrno-spoločenskou, oddychovou a športovou lokalitou.

Na čo si dať pozor pri kúpe nového bytu
Polyfunkčný objekt Jégého alej 4 v Bratislave

Dôležitá je aj história spoločnosti, ktorá ponúka nové byty. Na Finep.sk je ponuka bytov Jégého aleje v Ružinove. Táto spoločnosť je developerom projektu a výstavbou a predajom bytov sa zaoberá už viac ako 19 rokov, u nás na Slovensku má viac ako 8-ročnú históriu. Spolu na Slovensku a v Čechách táto spoločnosť predala viac ako 8000 nových bytov. Aj tieto údaje treba zohľadniť pri výbere nového bytu.

Zdroj: PR, foto: finep.sk