Premeňte svoju kuchyňu na inšpiratívne miesto

Známy švédsky nábytkársky dom Ikea nedávno robil prieskum o tom, či radšej varia muži alebo ženy. Možno budete prekvapený, ale väčšiu radosť z času strávenom pri šporáku majú muži. Možno je to kvôli tomu, že ženy považujú varenie skôr za svoju povinnosť, pričom muži varia menej často, a tak si čas pri šporáku užívajú viac. Urobte zo svojej kuchyne inšpiratívnejšie miesto, kde budú variť rovnako radi ženy aj muži.

Premeňte svoju kuchyňu na inšpiratívne miesto
Premeňte svoju kuchyňu na inšpiratívne miesto

Nový kuchynský riad
Už od večera sa tešíte na to, že si urobíte skvelé lievance, dáte cesto na panvicu, chcete ich obrátiť, ale lievance sa lepia a trhajú. Z potešenia je akurát tak zlosť. Aj preto by ste si mali kúpiť novú panvicu, ktorá vás pred zlým ránom ochráni ako sieťka proti komárom. A pokračujte ďalej – ostré japonské nože, ktoré prerežú paradajku napoly, aj keď ju na ňu hodíte, kvalitné hrnce či výkonný kuchynský robot. Toto všetko vám spríjemní čas strávený v kuchyni.

Vymaľujte a kúpte si novú kuchynskú dosku
Trochu oživiť a vylepšiť vzhľad vašej kuchyne je tiež skvelým riešením, ako z neho urobiť inšpiratívne miesto. Stavte na minimalizmus – na stenách jednoznačne musí byť biela farba, ktorú doplníte drevenou kuchynskou doskou. Pokojne môžete pokračovať ďalej – obkladačky bielej farby s tmavou špárovačkou a na zem orientálna dlažba s rôznymi vzormi. Okrem toho môžete časť steny vymaľovať farbou na tabuľu a tam si kriedou písať recepty, zoznam na nákup či kresliť milé obrázky.

Pestujte čerstvé bylinky
Rastliny v kuchyni nesmú chýbať – biela farba, prírodné drevo a do toho zelené rastliny. A prečo nespojiť príjemné s užitočným? Začnite na parapetoch pestovať bylinky – bazalka, pamajorán, petržlenová vňať či rozmarín. Ocenia to nielen vaše oči, ale aj chuťové bunky.

Pozor na svetlo
Je super, keď je vaša kuchyňa presvetlená a vedie vám do nej okno. Ak nemáte túto možnosť, neostáva vám nič iné, ako sa spoľahnúť na kvalitné umelé osvetlenie. Využite výhody LED osvetlenia. Že to je osvetlenie do kancelárií a skladov? V súčasnosti sú LEDky najvyužívanejšie, najúspornejšie a aj najlepšie pre náš zrak. Tak čo poviete, skúsite si refrešnúť aj svoju kuchyňu?

Text: PR, foto: ilustračné – zdroj flickr.com