Trápi vás malá spálňa? Opticky ju dokážete zväčšiť

Veľa ľudí sa rozhodne, že tá najmenšia miestnosť v byte je najvhodnejšia na to, aby si tam urobili spálňu. Niekomu to môže vyhovovať, ale ak máte už po pár nociach pocit stiesnenosti, môžete popracovať na tom, aby vyzerala väčšie. Opticky, nebudete nič vyburávať ani prestavovať. Kde by ste mali začať?

Trápi vás malá spálňa Opticky ju dokážete zväčšiť
Trápi vás malá spálňa Opticky ju dokážete zväčšiť

Svetlé farby vám pomôžu
Ak máte miestnosť malých rozmerov s nízkym stropom v tmavých farbách, bude vyzerať ešte menšie, ako keby ste mali steny namaľované na bielo, sivo alebo béžovo. Aj preto môžete siahnuť po niektorej z týchto neutrálnych farieb a pomôcť presvetliť priestor. Môžete si pomôcť aj tým, že na nočných stolíkoch nebudete mať lampy, ale kúpite si nástenné svietidlá. Počas dňa však vpustite dnu čo najviac svetla a rolety zaťahujete iba na noc.

Zoberte si na pomoc tapetu
Ak máte pocit, že vašej miestnosti chýba hĺbka, môžete to vyriešiť veľmi elegantne – na stenu, ku ktorej smeruje čelo postele, nalepte tapetu. Aby spálňa vyzerala dlhšie, využite striedavý vzor – medzi dvomi hrubšími pásikmi jeden tenší.

Urobte to šikovne s úložným priestorom
V prvom rade by ste nemali mať v spálni žiadne zbytočnosti a ak sa vám narodilo dieťa, malo by mať vlastné súkromie, takže aj detský nábytok ako postieľka či prebaľovací pult patrí do detskej izby. Ak potrebujete úložný priestor navyše, môžete si umiestniť po obvode celej spálne, cca 60 cm pod stropom, poličky, na ktoré si dáte pekné kartónové krabice, a do nich budete odkladať všetko, čo potrebujete. A určite myslite na posteľ s perinákom.

Dajte si vyrobiť nábytok na mieru
Ak máte problém s „konfekčnými“ rozmermi nábytku, lebo je príliš veľký pre vašu spálňu, nechajte si nábytok do spálne vyrobiť na mieru. Takto získate posteľ, nočné stolíky a aj spomínané poličky presne v takých rozmeroch, aby vám zapadli dokonale do spálne.

Máte aj vy nejaké tipy, ako zväčšiť spálňu? Podeľte sa o ne s nami v diskusii.

Zdroj: PR, foto: nabytokmarmex.sk