5 tipov, ako ozdobiť konferenčný stolík

Využite prázdne miesto uprostred obývačky. Konferenčný stolík nemusí byť prázdny. Máme pre vás hneď niekoľko rýchlych a štýlových tipov, ako ozdobiť konferenčný stolík. Vezmite si ho ako prázdne plátno uprostred obývačky, prečo by ste ho nezmenili na malé umelecké dielo? Možností je veľa a je na vás, či sa niektorou rozhodnete inšpirovať. Každopádne vám to zútulní bývanie a zaujme návštevy. Je pritom jedno, či stolík je sklenený, drevený, štvorec, obdĺžnik alebo jeho tvar je oválny.

5 tipov, ako ozdobiť konferenčný stolík
5 tipov, ako ozdobiť konferenčný stolík

Začnite s podnosom

Je to naozaj základ pre elegantný konferenčný stolík. Či už chcete vystaviť rôzne malé drobnosťami alebo len potrebujete miesto pre diaľkové ovládače od televízie. Čokoľvek na podnose bude umiestnenom na stole bude vyzerať lepšie.

Použite knihy

Knihy toho vedia povedať veľa, mnohé z nich pútajú obalom, či názvom. Zakomponujte ich na svoj konferenčný stolík. Vybrať tie s jasnými obalmi a tučným písmom, či meňte výšku ich kôpok. Aj keď nečítate tak často, možno vás to inšpiruje a skôr po ďalšej siahnete.

Malá miska

Môžete ju naplniť sušenými kvetmi, kameňmi alebo ako podnos na voňavú sviečku. Ak to bude krásny kúsok, aj sama o sebe bude pútať pozornosť. Ak čakáte návštevu, môžete ju najplniť dobrotami, ako sú cukríky, oriešky, prípadne ovocie buď čerstvé alebo sušené, prípadne čokoľvek na čo možno práve máte chuť.

Použite kamene

Veľa pekných kameňov nájdete aj v prírode, či už je to v blízkosti riek, vodných nádrží, pri mori, ale aj na lesných cestách, lúkach alebo v lese. Ak to chcete rýchlejšie a hľadáte skutočne oku lahodiace farebné kúsky, môžete si ich kúpiť. Výber je veľký a možností ich využitia na stolíke je veľa, medze sa tu nekladú.

Váza s kvetmi

Toto je už taká klasika, ktorou nič nepokazíte. Najlepšie sú čerstvé kvety, no dobre poslúžia aj umelé, hlavne ak ich robil dekoratér a sú tak vhodne dozdobené. Kombináciou farebných rastlín a doplnkov kvetov môžete príjemne rožiariť celú miestnosť.

Aj keď máte možno len menší konferenčný stolík, skúste kombináciu predošlých tipov. Napríklad knihy a malá miska na drobnosti či maškrty, toto ocení nie je jedná návšteva. Prípadne podnos a na neho položte čo sa vám páči, ak budete potrebovať priestor, jednoducho dáte všetko s celým podnosom stranou.

Veríme, že ak sme vám nedali konkrétny návod na ozdobenie vášho konferenčného stolíka, tak sme vás aspoň inšpirovali. Medze sa tu naozaj nekladú, je to ako sme písali, zahrajte sa na umelca a spravte si konferenčný stolík podľa seba a svojej nálady. Nech na neho umiestníte čokoľvek, vaša návšteva to určite ocení.

Foto: ilustračné (flickr.com)